You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

FiveM Performans Ayarlarını Yükseltme

FiveM Performans Ayarlarını Yükseltme

Fivemci
FiveM Performans Ayarlarını Yükseltme
Merhabalar,
FiveM launcher performansına katkıda bulunmak için küçük bir ayardan bahsedeceğiz. Bu ayardan sonra client(launcher)da büyük ölçüde donma / geç açılma / yeşil ekran - turuncu ekran - kırmızı ekran sorunlarını halledecektir.

Başlangıç olarak; (Ekran kartı)
   
  • Windows ayarları penceresini açınız.
  • Sistem sekmesine tıklayın.
  • Ardından grafik ayarları kısmına tıklıyoruz.
  • Karşınıza çıkacak olan "Göz At" sekmesinde FiveM'in bulunduğu konumuna yönlendirme yapın ve yüksek performans'ı seçin.
[*]Kaydedin.

[Resim: QPJ3mr.png]

• Dikkat; ısınma problemi yaşayan bilgisayarlarda kullanılan bir çözüm değildir. Ekran kartı ve soğutucu özelliği performansı karşılayacak ise yapılmalıdır.

[*]
Kasma sorunu için ise ;

1- Güç Seçeneklerine giriniz.

Daha sonra kullandığınız güç seçeneğinin <Plan Ayarlarını Değiştir> tıkladıktan sonra ; <Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir> seçeneğini seçiniz.

Resimdeki gibi <PCI Express> sekmesinden <Bağlantı Durumu Güç Yönetimi> kapalıya getiriniz.

null

2- Aynı yerden <İşlemci Güç Yönetimi> <En Düşük İşlemci Durumu> <%100> Yapınız.

null

3- Tekrar <İşlemci Güç Yönetimi> <En Yüksek İşlemci Durumu> <%100> olduğunu kontrol ediniz.


4- Bunları yaptıktan sonra ; <İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!; Bu link vasıtasıyla programı indirip açınız ve buradaki seçeneğide <%100> konumuna alıp "Apply" butonuna tıklayınız.

4-Bu programı İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! linki vasıtasıyla indiriniz.

Açtıktan sonra buradan en başta yaptığınız ayarları olan güç seçeneği hangisiyse güç tasarrufu , yüksek performans vs. onları seçiniz.
Parking AC Altnındakilerin hepsini resimdeki gibi "Disabled" ve <%100> yapınız. "Apply" butonuna basınız ve "Okey" veriniz.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren fivemci.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.