Skip to main content

Fivemci.com F.

Topluluk

Fivemci - Fivem Forum - FivemTürk'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

970x90
Fivemci
Merhabalar,
FiveM launcher performansına katkıda bulunmak için küçük bir ayardan bahsedeceğiz. Bu ayardan sonra client(launcher)da büyük ölçüde donma / geç açılma / yeşil ekran - turuncu ekran - kırmızı ekran sorunlarını halledecektir.

Başlangıç olarak; (Ekran kartı)
   
  • Windows ayarları penceresini açınız.
  • Sistem sekmesine tıklayın.
  • Ardından grafik ayarları kısmına tıklıyoruz.
  • Karşınıza çıkacak olan "Göz At" sekmesinde FiveM'in bulunduğu konumuna yönlendirme yapın ve yüksek performans'ı seçin.
[*]Kaydedin.

[Resim: QPJ3mr.png]

• Dikkat; ısınma problemi yaşayan bilgisayarlarda kullanılan bir çözüm değildir. Ekran kartı ve soğutucu özelliği performansı karşılayacak ise yapılmalıdır.

[*]
Kasma sorunu için ise ;

1- Güç Seçeneklerine giriniz.

Daha sonra kullandığınız güç seçeneğinin <Plan Ayarlarını Değiştir> tıkladıktan sonra ; <Gelişmiş Güç Ayarlarını Değiştir> seçeneğini seçiniz.

Resimdeki gibi <PCI Express> sekmesinden <Bağlantı Durumu Güç Yönetimi> kapalıya getiriniz.

null

2- Aynı yerden <İşlemci Güç Yönetimi> <En Düşük İşlemci Durumu> <%100> Yapınız.

null

3- Tekrar <İşlemci Güç Yönetimi> <En Yüksek İşlemci Durumu> <%100> olduğunu kontrol ediniz.


4- Bunları yaptıktan sonra ; <https://netserver.cloudapp.net/files/Cor...nager.zip>; Bu link vasıtasıyla programı indirip açınız ve buradaki seçeneğide <%100> konumuna alıp "Apply" butonuna tıklayınız.

4-Bu programı https://bitsum.com/files/parkcontroldist32.exe linki vasıtasıyla indiriniz.

Açtıktan sonra buradan en başta yaptığınız ayarları olan güç seçeneği hangisiyse güç tasarrufu , yüksek performans vs. onları seçiniz.
Parking AC Altnındakilerin hepsini resimdeki gibi "Disabled" ve <%100> yapınız. "Apply" butonuna basınız ve "Okey" veriniz.
Alıntı
1 Ziyaretçi
Task