Skip to main content

Fivemci.com F.

Topluluk

Fivemci - Fivem Forum - FivemTürk'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

970x90
Anket: Sunucu tanıtımını nasıl buldunuz?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Çok iyi anlatıcı olmuş.
50.00%
1 50.00%
Güzel
50.00%
1 50.00%
Kötü
0%
0 0%
Toplam 2 oylar 100%
* Bu ankete oy verdiniz. [Sonuçları Göster]

Fivemci
null

Merhaba, Midas RP sunucu tanıtımına hoş geldiniz.

Midas RP nedir?
Midas RP yönetimi olarak uzun yıllar FiveM ve SA-MP platformlarında role yapmış yöneticilerin açtığı bir roleplay sunucusudur. Rol yapısı olarak Hard RP bir sunucudur.
Uzun yıllar rol yapmanın verdiği tecrübe ile sizlere bir karakteri gerçekten canlandırdığınızı hissettirecek bir sunucu ile karşınızdayız.
Diğer sunuculardan ayrı olarak çete, aile veya mafya gibi satışı veya gruplara verilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. P2W bir sunucu değildir!

Midas RP Gang ve custom ekip işleyişi nasıl oluyor?
Sunucuda gang veya bir ekip oluşturmak için ayrı bir başvuru formu bulunmakta. Başvurunuz kabul edildikten sonra gang veya ekip olarak kendinizi tanımlaya bilirsiniz. Eğer ki gönderdiğiniz başvuru dışında olumsuz bir karakter işleyişiniz var ise bu durumda yetkililer müdahale ediyor.
Bu sayede tadınızı kaçıracak gang ve ekip rollerinden sizleri kurtarmış oluyoruz. Onaylanan gang ve ekipler illegal sistemde söz hakkı oluyor.

Legal karakterlere yönelik ne gibi sistemleriniz var?
Her sunucuda legal karakterler bir tık geri planda kalıyor. Biz bunun önüne geçmek için sadece legal karakterlerin başvurabileceği mekan ve işyeri sistemini sunucuda aktif ettik.
Bu sistemin işleyişi şu şekildedir. Bizimle gerekli form veya ticket üzerinden iletişime geçtiğinizde istediğiniz bir mekan veya script konusunda sizlere yardımcı oluyoruz.
Ekstra olarak sunucunun ilerleyen dönemlerinde başkanlık sistemi geldiğinde aday olarak sadece Legal karakterler başvurabilecek.

Polis işleyişiniz nasıl?
Hard RP bir yapıyı benimsediğimiz için polislik sistemimizde de diğer sunuculara göre büyük farklılıklar mevcut nedir bunlar?
Geniş kapsamlı bir rol imkanı sunan bir polis sistemimiz mevcut;
Memurlar hakkında tutulan raporlar, sahada bulunan supervisorlar, akademi eğitimleri, araç sürüş eğitimleri, silah eğitimleri, birimlere özel eğitimler, soruşturmalar ve toplantılar ile birlikte bir polis rolünü sadece kovalamacadan ibaret olmasını istemiyoruz.

Departmanlar; Los Santos Polis Departmanı (LSPD), San Andreas State Police (SASP), Blaine County Sheriff's Office (BCSO), San Andreas Park Ranger (SAPR), Department of Corrections(DoC).
Birimler; Gang Unite, Air Unite, TOM Unite, Motor Birimi, Dedektif Büro, İçişleri Birimi.
Sertifikalar; Müzakere Teknik Eğitim, Field Training Officer (FTO).

Whitelist meslek işleyişiniz nasıl?
WL meslek olarak; EMS, Mekanik, Weazel News ve Burger Shot mevcut. İlerleyen zamanlarda galeri sistemi de bir oyuncuya verilip WL meslek haline getirilecektir.
EMS; Doktor rolü yapacak oyuncularımız için her zaman önerilere açığız. Script veya sistemsel olarak gerekli desteği sağlamaya hazırız.
Mekanik; Sadece araçlara modifiye yapmaktan ibaret değil. Scriptsel olarak galeriden aldığınız araçlar zamanla parçaları eskimeye veya bozulmaya başlıyor. Bunların bakımını da mekanik rolündeki kişiler gerçekleştiriyor. Ekstra olarak çekicilik rolünü de yapabiliyorlar.
Taksi; Pasif gelir ve oyunculardan aldıkları gelir ile geçinimlerini sürdürmeye çalışıyorlar diyelim Smile
Weazel News; Habercilik rolü yapmak isteyen kişileri bekliyoruz. (Güncelleme ile gelecek LSPD'e gelen ihbarların bazıları Weazel News oyuncularına da gelecek.)
Burger Shot; Hamburger, patates ve kola gibi yiyecek, içecekleri kendiniz yapıyorsunuz ve ister oyunculara isterseniz NPC'lere satabiliyorsunuz.

İllegal işleyişiniz nasıl?
Sunucumuza özel hazırladığımız bir illegal sistem mevcut. Kısaca bahsetmek istiyorum.
Sunucumuzda Merryweather'ın gelişimi ve geldiği nokta alttaki kısa anlatımda yazılmıştır.
Merryweather şirketi uzun yıllar boyunca bankaların, şirketlerin ve kişisel özel güvenlik işlerinde görev almışlardır. Fakat yıllar geçtikçe daha fazla para kazanma isteği ve doyumsuzlukları artmıştır. Merryweather kurucusu Don Percival ve emrindeki kişiler bir süre sonra yük gemilerinin ve limanların yasa dışı işlerini yürütmeye başlamışlardır.

Merryweather bir süre sonra elindeki legal gücü de kullanarak. Yer altı dünyasının büyük kısmını kendisine bağlamıştır. Silah, uyuşturucu ve para aklama gibi bir çok illegal faaliyette boy göstermeye başlamışlardır.

Sadece yetkili kişilerin olduğu bu sistem sayesinde daha geniş bir rol imkanı sunmak istiyoruz. Karakterinizi ve grubunuzu daha güçlü hale getirmek için Merryweather'ın isteklerini yerine getirmeniz durumunda sizlere yardımcı oluyor. Merryweather karakterleri sosyal rp yapan değil tamamen alacağınız silah veya diğer illegal eşyaları sürekli olarak bir NPC üzerinden almaktansa karşılıklı rol çevirebileceğiniz birilerinin olmasını istiyoruz. Altını çizerek söylemek istiyorum. Bu sistem olmadan illegal yapamazsınız gibi bir durum söz konusu değildir. Seçimi tamamen size kalmıştır.

Temel illegal eşya ve soygunlara ulaşacaksınız yukarıda bahsettiğim durum ileri seviye normal yollardan elde edilmesi zor eşya ve illegal aktiviteler için geçerlidir.

Meslek çeşitlilikleriniz neler?
Meslek kotanızı doldurabileceğiniz Maden mesleği mevcut. Araç alıp maden bölgesine gidiyorsunuz, kazma ile taşları kırdıktan sonra eritip günlük meslek paranızı alabiliyorsunuz. Meslek yaparken daha rahat role girebilmeniz için tek 1 adet meslek var.

Hobi meslek olarak balıkçılık ve avcılık mevcut. Bunlarında günlük kotaları var.

Ekstra olarak part time iş dediğimiz meslekler mevcut.
Market teslimatı, araç çekici mesleği ve telefonda bulunan teslimat(kurye) mesleklerini yapabilirsiniz.
Script kısa tanıtımları;

Envanter
Envanter olarak 3.0 envanter kullanıyoruz. Qbus değildir. 3.0 tüm özellikleri aktif şekilde çalışıyor ve 0 bug ile sizlere sunuyoruz.
Envanter içerisinde Midas RP'e özel. Metalı kıyafet sistemi, Metalı araç anahtar sistemi ve Metalı telefon sistemi mevcuttur.

[Resim: 4b2tftc.png]
[Resim: hci2yps.png]
[Resim: eukj06t.png]

Sahne Döngüsü Oluşturma
Script sayesinde bir olay döngüsü veya do'dan vereceğiniz kalıcı emoteları script sayesinde kolaylıkla yapabilirsiniz. Örneğin motel bölgesine yapacağınız etkinlik hakkında bilgiler yazabilirsiniz.
[Resim: e3jtlgg.jpg]


HUD Görünümü;
/hud ile özelleştirebilirsiniz.
[Resim: mgi6yvg.png]
[Resim: 6hr3txe.png]


Polis Kanıt;
Video'da gösterilmeyenler; Kan örneği ile kişilerin kimliklerini tespit edebiliyorsunuz. UV ışığı ile araç içini aradığınızda parmak izi bulup onu analiz ettirdikten sonra kime ait olduğunu buluyorsunuz.
[MEDIA=youtube]bxtvn31bwuM[/MEDIA]


Yarış Script;
/yarış işe telefon menüsünü açıp yarış oluştura tıklıyorsunuz. Açılan menüde yazılanları uygulayıp isterseniz turlu şekilde yarış düzenleyebilirsiniz.
[MEDIA=youtube]X3BLwO8uJRc[/MEDIA]


Metalı anahtar ve stoklu galeri sistemi;
[MEDIA=youtube]1DvqRuo-nxw[/MEDIA]


Kuyumcu Soygunu;
[MEDIA=youtube]Ko9Yn08Ah3o[/MEDIA]


Su altı arama sistemi;
[MEDIA=youtube]EDn6Iws2BxE[/MEDIA]


Midas RP discord sunucu linki; Discord (https://discord.gg/U3y8Qa3yBX )
Whitelist alımları açıldı. Sunucu açılış tarihi bu hafta belli oluyor.
Alıntı
1 Ziyaretçi
Task