You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

GTA 5 FiveM Rcon Programı

Fivemci
GTA 5 FiveM Rcon Programı
Uzaktan yönetim için gerekli olan programı bu siteden indirebilirsiniz : İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!

Windows x64 Bir için icecon_windows_amd64.exe ‘yi indiriniz.

Programı Çalıştırın ve Connect tuşuna basınız.

[Resim: Image%202017-10-07%20at%206.01.49%20PM.p...v=f2c42d4a]

Gelen Kısma GTA 5 FiveM Serverın IP adresini ve Portunu şu şekilde giriniz. x.x.x.x:y IPnullORT şeklinde. Alt kısmada Rcon şifrenizi girip bağlantı sağlayabilirsiniz.

[Resim: Image%202017-10-07%20at%206.03.34%20PM.p...v=791bbdbd]

Bağlantının gerçekleşmesi için sunucunuzun açık olması gerekmektedir.GTA 5 Server Rcon Komutları
Rcon bağlantısını yaptıktan sonra artık sunucunuz’a komut gönderebilirsiniz.Başlıca komutlar:

Status : sunucudaki oyuncuları ve ID numaralarını gösterir.

Start : Resource da olan bir kaynağı başlatır. Örnek : start lambda-menu

Stop : Resource da olan bir kaynağı durdurur. Örnek : stop mymode

Restart : Resource da olan bir kaynağı yeniden başlatır.

Refresh : Resource da olan kaynakları yeniler.

Quit : Serverdan çıkış yapar.

clientkick : Sunucudan oyuncu atmaya yarar. Status komutu ile oyuncunun ID numarası alınır ve bu komutla kicklenir. Örnek : clientkick 43

tempbanclient : sunucudan geçici olarak oyuncu banlar. Restart ile sunucu yenilendiğinde oyuncu tekrar girebilir. Status komutu ile oyuncunun ID numarası alınır ve bu komutla banlanır.

say : server olarak mesaj gönderir.

tell : kullanıcıya özel mesaj gönderir. Örnek : tell 4 Merhaba Ali ! Buradaki 4 rakamı kullanıcın ID numarasıdır. Satatus ile alınır.Genel olarak rcon komutları bunlardır. Bu komutlar ile sunucuda olmadan gerekli bir çok işlemi yapabilirsiniz. İleride yeni komutlar gelirse bu yazıyı güncelleriz.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren fivemci.com sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.