Skip to main content

Fivemci.com F.

Topluluk

Fivemci - Fivem Forum - FivemTürk'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

970x90
Fivemci
Bugün sizlere boş fivem paketi veriyorum ve kurulumunu anlatacağım

Fivem paketini çalıştırmak için gerekli programlar ise şunlardır

XAMPP

Heidisql

Visual Studio Code

Winrar

Aşağıda verdiğim linkten FiveM Resource dosyasını indirin

GitHub - CFX Server data

Yerel disk C ye göre kurulum anlatacağım başka yere kuracaklar ona göre değiştirme yapabilir. Öncelikle C klasörüne " Sunucu " Adlı bir klasör oluşturun ve üstte indirdiğimiz cfx-server-data yı içine atın. Attıktan sonra "https://runtime.fivem.net/artifacts/five...ws/master/" bu siteye girip en güncel fxserver dosyalarını indirip onuda " Sunucu " Klasörünün içine atıyoruz.(yanlış anlaşılma olmasın cfx server içine değil direkt sunucu dosyasının içerisine) Sonra altta vereceğim server.cfg'yi de " Sunucu " Dosyasının içerisine atıyorsunuz. Key için ve Steam Web API key için gerekli siteler server.cfg nin içerisinde mevcut server cfgyi elimden geldiğince size yardımcı olacak şekilde düzenledim.

Server.cfg - İndir

Şimdi size serverinizi başlatmak için başlat.bat vereceğim bunu dediğim gibi yerel disk c Sunucu adlı dosya için ayarladım farklı yere kuracaksanız local host videomu izleyerek değiştirip kuracağınız yere göre ayarlayabilirsiniz.

Başlat.Bat

Bu başlat.bat'ı aynı şekilde " Sunucu " dosyasının içerisine atıyorsunuz

Ve serveriniz hazır ama çalıştırmak için gerekli bazı programları var ve bunları da sizin için link haline getirdim

burada ki programları indirip kurun database işine gelince bu paket boş bir server dosyası olduğu için içinde hiçbir script kurulu değildir talep gelirse basic scriptlerin kurulu olduğu bir pakette ayarlayıp paylaşacağım. Database scriptleri eklerken kendiniz okutarak oluşturacaksınız yakında paylaşacağım videomda detaylı essentialmode oluşturmayı anlatacağım şimdilik kendiniz oluşturun ve içerisine okutun

İyi forumlar. İyi roleplay.
Alıntı
1 Ziyaretçi
Task