Skip to main content

Fivemci.com F.

Topluluk

Fivemci - Fivem Forum - FivemTürk'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

970x90
Fivemci
Fivem Ayarları

Öncelikle Fivem Uygulamasında genel bir FPS sorunu olduğunu herkes biliyor. Ayarları olduğundan daha da düşüğe çekmenin çoğu oyuncu çözüm olduğunu sanıyor ama maalesef sizin istediğiniz çözümü sağlamıyor. Hatta bazen ayarları düşürmek FPS'i daha da düşürebiliyor.

Bunun nedeni kendi fikrimce (yanlış veya doğru olabilir) görüntü kalitesi düşük bir objeyi sistemin algılaması daha da zorlaşıyor. Örneğin fark eden belki olmuştur; ayarları düşüğe çekip yüksek hızla araç kullanırken uzaktaki bir şey olduğundan çok farklı ve bozuk bir şekilde görüntülenebiliyor. Tahminimce bu da render olayını daha da zorlaştırıp droplara neden olabiliyor diye düşünüyorum.

Bu yüzden ayarları olduğundan daha düşüğe çekmek size istisnalar dışı FPS katkısı sağlamayacaktır.
Kendi ayarlarınızla oynamaya devam edebilirsiniz. En azından görüntünüz güzel olacaktır.
Ek olarak internette mevcut bazı grafik paketlerinin FPS yüksekliği sağladıkları oluyor. Fakat bana sorarsanız ben çok sağlıklı bulmuyorum. Her şeyin orijinali iyidir. =)

------------------------------------------------------
Drop ve Render Sorunları

Fivem Uygulamasını uzun süre kullanan ve birden fazla sunucuya giriş yapan insanlarda daha çok gözüken bir sorundur. Ancak yanlış anlaşılma olmasın, ilk başlarda iyi bir oynanışa sahip olan sonrasında Drop ve Render sorunu yaşayan arkadaşlar için geçerlidir bu durum. İlk baştan itibaren bu sorunla karşı karşıya olan arkadaşlarımız için maalesef çözüm olmayacaktır. Ama ilerleyen Fivem kullanımından sonra bu sorunlar daha fazla artarsa sizlerde de az çok düzelme sağlayacaktır, eminim.

Bu sorunun nedeni birden fazla sunucuya girerek her birinin scriptlerini indirmek Cache dosyası'nda bir şişkinlik oluşturacaktır. Bu da oyun içi durumunuzu ister istemez etkiler.
Aslında çözümü çok basit;

1-) Fivem Uygulamasına sağ tık yaparak, dosya konumunu açın.
2-) Açılan konumdan Fivem Application Data klasörüne girin.
3-) Orada bulunan Cache dosyasını silin ve dosyayı kapatın.
4-) Ardından Fivem Uygulamasını çalıştırın ve 5-10 Dakikalık (-internet bağlantınıza göre değişkenlik gösterebilir.-) bir indirme yapacak.

Sonrasında oyununuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.
Sorunlar kendini gösterdikçe bu maddeleri uygulayabilirsiniz. Devamlı olarak cache dosyasını silmek doğru değil. Cache dosyası şiştikçe belirli zaman aralıklarında temizlemeniz daha iyi olur.
Alıntı
1 Ziyaretçi
Task