Skip to main content

Fivemci.com F.

Topluluk

Fivemci - Fivem Forum - FivemTürk'a hoş geldiniz!

Topluluk forumlarımıza hoş geldiniz; kendi topluluğunuzu etkin bir şekilde yönetmeniz, harika fikirler ve hizmetlerimiz için bize katılabilirsiniz.

970x90
Fivemci
En son düzenleme: 20-06-2021, 15:55 Eser.
Selamlar bu envanteri ilk paylaştığımda es_extended'ın eski bir sürümünü kullanıyordu bu yüzden çoğu script desteklenmiyor veya çok fazla değişiklik istiyordu. Yeni sürüm es_extendedlardaki esxItem sorununu buldum ve çözdüm aşağıda değiştirdiğim yeri göstereceğim eğer değiştirdiğim yeri başka bir script kullanıyorsa ona göre güncellemeniz gerekecek. Ayrıca şunu belirtmek isterim ki ben developer değilim hatta bir adet yazılım dili bile biliyorum diyemem o yüzden size farklı script dosyalarında yardım edemeye bilirim kusura bakmayın bu envanterde aldığınız sorunlara yardımcı olacağım ama ilk paylaştığım kadar aktif değil.

Video
--Görsel bir değişiklik yoktur.

https://streamable.com/vz3egs
ASD
Sorunları
Alıntı: 1-Bazen envanterde itemler gözükmüyor /ensureInv yazınca geri geliyor bu envanterin kendiyle alakalı olabilir.
gördüğünüz bugları yazarsanız hoş olur.
2-Bazı scriptlerde ciddi düzenleme istemesi.

Genişletmek için tıkla ...
GÜNCEL: Son sürüm bir es_extended update ile çalışacak hale getirildi bunun için aşağıda belirttiğim es_extended dosyalarında değişiklikler yapılması gerekiyor ben size envanteri hem ham haliyle hemde temel bir server dosyasıyla paylaşacağım eğer kendi es_extendedınız üzerinden ilerlemek istiyorsanız github üzerindeki değişikleri yapmanız gerekmekte.
Ayrıca max ağırlıklar disc-inventorthud/config.lua üzerine taşındı eğer playermaxweighiti değiştirirseniz es_extended üzerindende değiştirmeniz gerektiğini unutmayın!
Limit itemin max stack sayısıdır -1 takıntısı olanlar için -1 artık sınırsız yapıyor.

GİTHUB değişikliği yaparken dikkat etmeniz gereken bir şey var oda bazı bölgelerde kodu kısaltmış olması oralara dikkat etmelisiniz altta resmi ekliyorum.GİTHUBLİNK şu resimde görebileceğiniz üzere es_extended da üç dosya değiştirdim bu değişiklikleri yapmazsanız hata alırsınız!!!


[IMG alt="13448"]https://fivem.com.tr/resimler/1-png.13448.png[/img]Kurulumu
Şundan bahsedelim hangi es_extendedı kullanırsanız kullanın sürmü en az 1.2.0 olmalıdır. Github üzerinde yaptığınız değişikler ile para item haline gelecektir disc-inv.sql içinde item olarak cash vardır sizin eklemeniz gerekmez.

Benim kullandığım extendedmode bu es_extendeddan farklı bir şey değil sadece temel modu yapanların geliştirdiği bir sürüm eğer extendedmode kullanacaksanız onların paylaştığı esx scriptlerini kullanmalısınız BURADAN bulabilirsiniz daha detaylı bilgisi için EXTENDED DETAY.

Son olarak eğer benim attığım fxservere kullanacaksanız server.sql i databasenize okutup server.cfg deki steam key, licenseKey ve mysql connectionu değişikliklerini yaptıktan sonra kullanabilirsiniz.

Kendi es_extendednıza yükleyecekseniz önce github değişikliğini yapın resources klasörüne dosyaları atıp startını verin. Sonra mysqlde items tablosunu silip disc-inv.sql okutun bu kadar.


start sırası
disc-base
disc-ammo
disc-inventoryhud

ÖNEMLİ:Belkide en önemli değişiklik budur!
Spoyler: Dikkat Edilmesi Gereken Değişiklik
Bu iki kodun
TriggerEvent('esx:eek:nAddInventoryItem', self.source, item.name, item.count)
TriggerEvent('esx:eek:nRemoveInventoryItem', self.source, item.name, item.count)


alttaki gibi değiştirilmesi eğer bu değişikliği yapmazsanız esxItem hatası alırsınız.


TriggerEvent('esx:eek:nAddInventoryItem', self.source, item, count)
TriggerEvent('esx:eek:nRemoveInventoryItem', self.source, item, count)
Eğer bu iki kodu başka bir scriptiniz kullanıyorsa o scripti ona göre düzenlemelisiniz mantığı çok farklı değil item.name ve item.countu item den alabilirsiniz elimde şuan örnek yok eğer kullanan bir script atarsanız mantığını daha iyi anlatabilirim.Spoyler: Herhangi bir job da veya item vermede sıkıntı yaşıyorsanız.
BURADA örneği var kendinize göre düzenleyin.

İndirme ve virustotal

Envanter linki: İnventory
FXServer linki: FXSERVER
Envanter Virustotal: Virüs
FXSERVER Virustotal: Virüs

Ayrıca
Parayı item haline getirmeyi gösteren @ferittemel37 e teşekkür ederim Smile
@jezzy ye söylediği yöntem için teşekkür ediyorum.
yorumlarda yardım eden herkese teşekkürler
Alıntı
1 Ziyaretçi
Task