You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

DDoS Attack Çözümleri / 3

DDoS Attack Çözümleri / 3

Üye
RE: DDoS Attack Çözümleri / 3
Bu konu @mini_ira tarafından paylaşılmış ve çevrilmiştir kaynak: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!

4 hafta boyunca DDoS saldırıları aldım, bu nedenle saldırılar sunucunun fivem'e bağlanmak için kullandığı bağlantı noktasına yönlendirildiğinden, sunucunun FiveM ile iletişim kurmak için yeri yok, özel bir OVH'm vardı, ancak hiçbir şey sunmadı, böylece kimse giriş yapamadı, Deneme 3 hata mesajı aldı.Bu yüzden çözümü iki hafta buldum, ama inan bana, oyuncular düzeyinde çok kaybettim. Son zamanlarda bana fidye yapan bir kişinin bana 100 € sorduğunu öğrendim, aksi takdirde ona vermeyi imkansız olmadığım için sunucumu çökmeye devam etti (ve eğer herkese verirseniz aynı şeyi yapacak). Kısacası bu konuyu bu durumla yüzleşmenize yardımcı olacak şekilde oluşturursam.Yukarıda size çözümü vereceğim, umarım size yardımcı olacaktır:

Gereksinimler:

Linux (tercihen Debian 9)
Makineye erişmek için bir Ftp ve bir terminal
ROOT veya SUDO erişimine sahip olun

ilk kurulum ipset, bu ülke kısıtlamaları ekleyecektir.

Kod:
cmd: apt-get install ipset
Ardından bu script.sh dosyasını indireceksiniz (4.6 KB)
1.1 Bağlantı noktasını 22 bağlamak için kullandığınız bağlantı noktasına değiştirin [MANDATORY]
1.2 Sonra bu dosyayı dizine sürükleyin: / etc
1.3 Sonra terminal türünüzde: crontab -e
1.4 Bu dosyayı crontab.txt (29 Byte) indirin ve bu dosyanın içeriğini el ile terminale ekleyin
1.5 Terminalinizi yazın:

Kod:
cd /etc
./script.sh
İşte, sadece tüm yabancı ülkeler için bir kısıtlama ekledik, sadece Fransız ülkeleri bağlanabilir, ancak bazı insanlar darbeyi bağlayamazlar iplerini manuel olarak ekleyecek, işte komut:
iptables -A INPUT -s 0.0.0.0 -j ACCEPT
(0.0.0.0'ı, bağlanmasına izin vermek istediğiniz IP ile değiştirin)

(0.0.0.0'ı bağlanmak için izin vermek istediğiniz IP ile değiştirin) Ama Fransızca değilseniz nasılsınız?

Cevap: Bu siteye gidiyorsunuz:

İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!

Senaryonun nasıl çalıştığını anlamaya çalışın, siz de ülkelerinizi ekleyin ve işe yaramaz ülkeleri kaldırın: D

Şimdi, bu kurulum için makinenin her yeniden başlatılmasının, yetkilendirilecek oyuncuların IP'sini ve kurallarınızı size girmesini önlemek için gerekli olacaktır: iptables-persistent


İşte atab-get install iptables-persistent komutu

Kurulum sırasında mevcut kurallarınızı modüle entegre etmek isteyip istemediğinizi soracaklar, tüm kurallarınızı yeniden yazmamak için kabul etmenizi tavsiye ederim: hafif_smile:

İşte apt-get install iptables-persistent nasıl kullanılacağını öğretmek için bir öğretici: D

FR: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! 19
EN: İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! 32

İşte, eğer bu mesajı şimdi yaparsam, insanlara yardım etmek içindir, çünkü 1 ay boyunca bana yardım etmek isterdim, ama kimse yapmıyor. Ve özellikle bir kişi 70'ten fazla oyuncuya sahip olan tüm sunucuları çökerteceğini ve onlara 300 € fidye soracağını duyurduğundan, bu yüzden nöbetçi kalın, bu teknik bana çok yardımcı oldu ve umarım size yardımcı olacaktır ^^, takdir edeceğinizi umuyorum yazmak için 1 saat sürdü: D, orada olduğum yardıma ihtiyaç varsa, bu gönderiyi cevaplamaktan ve maksimum olarak paylaşmak için tereddüt etmeyin insanlar yardım edecek.Bu size yardımcı olmazsa, size saldıran kişinin ülkenizde kalması, burada bulmak için başka bir öğretici olması mümkündür:

CMD: apt-get install net-tools
FiveM sunucunuzu kapatın
CMD: netstat -paunt
Şimdi bir IP görürseniz, TIMED OUT veya ne yaparsanız yapın birçok kez dışarı çıkın:

CMD: iptables -A INPUT -s 0.0.0.0 -j DROP (0.0.0.0'ı tespit ettiğiniz IP ile değiştirin
Sunucunuzu yeniden başlatın
Normalde bu sorunu bir kez düzeltir, her durumda benim için ayarlanmış ^ ^, hataları görürseniz affedersiniz, Google Çeviri, tüm bunları yazmak için yeterli İngilizce bilmiyorum x)

Not: Makinenin her yeniden başlatılmasında lütfen bunu yapın, aksi takdirde kimse sunucunuza bağlanamaz! :

CMD: cd / vb
CMD: ./script.sh

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Fivem Türk Forumu - Fivem Server List sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.